Değerli Sektör Paydaşları,

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) bildiğiniz gibi, kar gayesi gütmeden, rüzgar enerjisi ile ilgili bilimsel, teknik ve uygulamalı araştırmaları takip etmek, rüzgar enerji kaynağının kullanımını yaygınlaştırmak için faaliyetlerde bulunmak amacıyla, 10 Şubat 1992 tarih ve 92/2752 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur.

Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği’nin resmi üyesi olan TÜREB, Türkiye Rüzgar Enerjisi potansiyelinin ülke ekonomisine kazandırılması doğrultusunda önemli çalışmalarda bulunmaktadır ve rüzgar enerjisi konusunda Türkiye’deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur.

TÜREB olarak; yurt içinde ve yurt dışında Rüzgar Enerjisi Piyasalarında TÜREB'in bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmak, rüzgar enerjisine ilgi duyan herkesin bilgi almalarını sağlamak ve en önemlisi ülkemizdeki rüzgar potansiyelinin ekonomiye kazandırılması konusunda yapılacak yatırımlara katkı sağlamak amacıyla önemli çalışmalarda bulunmakta, etkinlikler düzenlemekte ve çeşitli etkinliklere de katılmaktayız.Türkiye Rüzgar Enerjisi Sektör Toplantılarıyla (TÜRES) sektör paydaşları ile kamu arasında bir köprü oluşturmaya çalışıyoruz.

Gelenekselleşen Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi her yıl Kasım ayında İstanbul’da yurt içinden ve yurt dışından konusunda uzman konuşmacılarla, ülkemizden ve tüm dünyadan geniş bir katılımla gerçekleşmektedir.

Katıldığımız her etkinlikte ülkemiz ve ülkemizin rüzgar enerjisi potansiyeli ile yatırım ortamı hakkında bilgiler veriyor; yayınladığımız rapor, kitap gibi materyalleri yerli ve yabancı yatırımcılarla paylaşıyor ve çeşitli okul ve üniversitelerde düzenlenen seminerlere katılarak öğrencileri rüzgar enerjisi hakkında bilgilendiriyoruz. Rüzgar Enerjisi Santrallerine ve RES ile ilgili fabrikalara teknik geziler düzenliyoruz.

Yaptığımız tüm iletişimleri gerek e-bültenlerle gerek web sitemizle sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz. Web sitemizi daha etkin kullanmak adına yeniledik. TÜREB ve rüzgar sektörü hakkında bilgilerin yer aldığı yeni web sitemizi beğeninize sunuyoruz.

Yakaladığımız bu ivmeyi sürdürmek için gereken her şeye sahibiz. Şüphesiz ki her yıl farklı zorluklarla hedefe doğru ilerlemeye devam ediyoruz. TÜREB olarak bizden bekleneni yerine getireceğimiz konusunda tüm yönetim kuruluna güvenim tam.

Başarıya giden yolda, özverili çaba ve katkılarından dolayı değerli çalışanlarımıza, verdikleri destek için üyelerimize ve kamudaki ortaklarımıza, sosyal paydaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımızla,

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)
Mustafa Serdar ATASEVEN
Yönetim Kurulu Başkanı